Künefe

10 Şubat 2021
Künefe

Tel kadayıf kullanılabildiği gibi, irmikle  toklaştırılmış kadayıf da kullanılabilir. Peynir olarak Hatay peyniri ,Lor peyniri , Antep peyniri Urfa peyniri gibi çiğ süte daha yakın, taze peynirler kullanılır. Bu tür peynirlerin hem elde etmesi hem de yıkayıp taze tutması zor olabileceği için kolaylaştırılmış ev tariflerinde dil peynirine  de rastlanır. Tatlının üzeri için ise birçok kuryemiş çeşidi kullanılır bunlardan bazıları; fındık, fıstık ve cevizdir.

Künefe’nin sunumundan önce yapılan ikramlar ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygınlaşıp popülerlik haline gelmiştir. Sunumlar esnasında ılık süt bolca meyve ikramı ve dondurma ikram edilmektedir. Bu tatlının anlık enerji vermesi dışında içerdiği kaliteli malzemeler sayesinde büyük faydaları bulunmaktadır. Özellikle içerisinde bulunan tuzsuz peynir ile bir kısım protein ihtiyacınız karşılanmış olucak ayrıca kemik gelişiminize büyük katkıları olucaktır.

Dünyada bulunulan durumlardan ötürü hijyen nerdeyse tek gündem haline gelmiştir. Künefenin yapımı sırasında hijyenik olunması da sağlığa etkileri konusunda oldukça büyük bir rol oynamaktadır. Temiz, güvenilir bir yerden almanız bu riski yok edeceği gibi, herhangi bir yerden baklava almamanız önerilir. Kaliteli malzemeler, baklavaya lezzet katan işçiliği, yılların tecrübesi ve sanatkarlığın birleşimi ile baklavanın kalitesini, lezzetini Pürtat farkı ile sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz Pürtat baklavaları sofranıza bir dilim mutluluk vaat ediyor. Sofranızda tereddüt etmeden tüketebileceğiniz, misafirliğe giderken bir dilim mutluluk götürebileceğiniz Pürtat baklavalarını tercih edebilir, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.