Üretimden

Kilo Almadan Baklava Nasıl Yenmelidir?

26 Nisan 2023
Kilo Almadan Baklava Nasıl Yenmelidir?

Baklava Türk mutfağının en ünlü tatlılarından bir tanesidir. İnce hamur katmanları, ceviz veya fıstık içi ve şerbetle yapılan bu lezzetli tatlı, sık sık özel günlerde ve kutlamalarda servis etmekteyiz. Fakat baklava yüksek kalori içeriği nedeniyle bazı bireyler için kilo alımı kaygısı yaratabilmektedir. Bu bloğumuzda baklavanın kalori içeriği hakkında bilgi vereceğiz ve kilo almadan nasıl baklava yenebileceğine dair ipuçları sunacağız.

Ramazan Bayramının Vazgeçilmezi: BAKLAVA!

19 Nisan 2023
Ramazan Bayramının Vazgeçilmezi: BAKLAVA!

Ramazan Bayramı’nda sevdiklerimizle birlikte olmak, paylaşmak ve tatlı yemeklerle kutlamak, geleneksel bir uygulamadır. Bu tatlılar arasında ise baklava en popüler ve vazgeçilmez olanıdır. Peki neden baklava, Ramazan Bayramı’nın vazgeçilmez tatlısı olarak kabul ediliyor? Bayramın gelmesiyle birlikte evlerde hazırlıklar başlamakta ve misafirler için tatlılar, hamur işleri ve yemekler hazırlanmaktadır. Bu hazırlıkların arasında en popüler ve vazgeçilmez olanı ise baklavalardır. Sizler de lezzetli baklava satın almak istiyorsanız PÜRTAT’ı tercih edebilirsiniz!

Çıtır Kadayıf: Pürtat Baklava ‘nın Lezzetli Sırrı

12 Nisan 2023
Çıtır Kadayıf: Pürtat Baklava ‘nın Lezzetli Sırrı

İstanbul'un lezzet duraklarından biri olan Pürtat Baklava, geleneksel tatların modern dokunuşlarla birleştirildiği bir lezzet cenneti olarak bilinmektedir. Kendi alanında uzmanlaşmış şeflerin ustalıkla hazırladığı tatlıların arasında en sevilenler arasında Çıtır Kadayıf yer almaktadır. Sizler de online tatlı sipariş vermek istiyorsanız PÜRTAT BAKLAVA’ nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

Taze Baklava Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

05 Nisan 2023
Taze Baklava Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baklava, kat kat yufka, kıyılmış antep fıstığı/ ceviz ve şerbetle yapılan geleneksel bir Türk tatlısıdır. Türkiye genelinde pek çok pastane ve restoranda bulunan popüler bir tatlı olan baklava satın almak istiyorsanız en kaliteli ürünü aldığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu bloğumuzda en iyi baklavanın nasıl seçileceğine dair bazı ipuçları sizlerle paylaşacağız.

Ramazan Ayının Favori Tatlısı: Soğuk Baklava

22 Mart 2023
Ramazan Ayının Favori Tatlısı: Soğuk Baklava

Ramazan ayı geldiğinde, tatlı krizlerimizi bastıran buz gibi bir tatlı arayışına gireriz. İşte tam da bu noktada soğuk baklava imdadımıza yetişir. Geleneksel Türk mutfağından günümüze kadar gelen bu lezzetli tatlı, içerisindeki antep fıstığı, şerbeti ve incecik yufkasıyla hem görsel olarak şık hem de damakta inanılmaz bir tat bırakır. 

Baklava Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

15 Mart 2023
Baklava Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Türk mutfağına özgü bu tatlı, dünya genelinde birçok kişinin gönlünde taht kurmuştur. İstanbul'un gözde semtlerinden biri olan Bahçelievler’de yer alan Pürtat Baklava Kadayıf firması, müşterilerine özel ürettiği baklavaları, sarmaları ve tatlılarıyla damakları şenlendiriyor.

İstanbul Baklava Siparişi

07 Mart 2023
İstanbul Baklava Siparişi

PÜRTAT Baklava ve Kadayıf, istanbul sefaköy baklava sipariş konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir ve müşterilerine kaliteli, lezzetli ve taze ürünler sunmaktadır. PÜRTAT Baklava ve Kadayıf firması, istanbul küçükçemece baklava sipariş kapsamında en taze ve kaliteli malzemelerle hazırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.